Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Infografiki poświęcone 230-leciu uchwaleniu i obronie Konstytucji 3 maja

Infografiki poświęcone 230-leciu uchwaleniu i obronie Konstytucji 3 maja

Zachęcamy do lektury poniższej serii 4 infografik, które przedstawiają kulisy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Każda z infografik skupia się na wybranym zagadnieniu, kolejno: korzystnej sytuacji międzynarodowej, jaka zaistniała dla Rzeczpospolitej pod koniec lat 80 XVIII wieku; pracom i uczestnikom Sejmu Wielkiego; postanowieniom Konstytucji i intrygom Targowiczan oraz dziejom wojny 1792 roku.

Infografiki w prosty, czytelny i ciekawy sposób przybliżają najważniejsze fakty oraz mniej oczywiste ciekawostki. Plansze wypełnione są grafikami, porównaniami, wykresami, mapami i ikonkami, które powinny ułatwić powiązanie problemów i zapamiętanie wydarzeń.

Przede wszystkim powinny zachęcić do samodzielnego odkrywania przeszłości, w tym związków rodzinnych miejscowości i lokalnych bohaterów z wydarzeniami schyłku I Rzeczpospolitej.

Infografiki powstały w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „DLA NIEPODLEGŁOŚCI – kontynuacja”. Działanie “Uroczyste obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w 40 placówkach oświatowych na całym świecie”. Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Więcej na stronie Fundacji Wolność i Demokracja: https://wid.org.pl/infografiki-poswiecone-uchwaleniu-i-obronie-konstytucji-3-maja/

Słowo Polskie za: WiD, 4 października 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code