Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Imprezy z okazji Święta Niepodległości Polski w szkole nr 6 w Żytomierzu

Imprezy z okazji Święta Niepodległości Polski w szkole nr 6 w Żytomierzu

W ramach obchodów Święta Niepodległości Polski oraz tygodnia języka polskiego, w dniach 22-27 listopada 2021 r., w Ogólnokształcącej Szkole nr 6 im. W. G. Korolenki w Żytomierzu odbyły się dużo rozmaitych przedsięwzięć.

11 listopada to osobliwy dzień dla każdego Polaka. To jest dzień obchodów Niepodległości po 123 latach zaborów, niesprawiedliwości, walk. Uczniowie 1-4 klas Ogólnokształcącej Szkoły nr 6 im. W. G. Korolenki w Żytomierzu miały zajęcia języka polskiego poświęcone tej rocznicy. Mówiliśmy o symbolach Polski, o historii Polski. Dzieci wzięły udział w grach edukacyjnych (układały wyrazy z karteczek, klocków, łączyły wyrazy z obrazkami), układały puzzle „Godło Polski” – biały orzeł na czerwonym tle. Uczniowie pierwszych klas kolorowały kolorowanki do Dnia Niepodległości. To była jeszcze jedna z możliwości więcej zapoznać się z kulturą, historią i tradycją Polski.

22 listopada 2021 r. w ramach tygodnia języka polskiego w Ogólnokształcącej Szkole nr 6 im. W. G. Korolenki w m. Żytomierz odbył się konkurs ortograficzny. Uczniowie 8 i 9 klas pisali dyktando pt. „Nasza jedyna Ukraina”. Wśród 8 klas miejsca zajęli: I miejsce – Antoni Leus (8b), II miejsce – Zofia Piontkiwska (8c), III miejsce – Eliasz Kowalczuk (8а). Wśród 9 klas: I miejsce – Angelina Minicz (9c), II miejsce – Zofia Obodzińska (9a), III miejsce – Anna Kostiuk (9b) i Zofia Tyczyna (9a).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w napisaniu dyktando oraz prezenty z Polski – gry i książki.

24 listopada 2021 r. również w ramach tygodnia języka polskiego odbył się konkurs recytatorski.

Wiersze, wierszyczki, wierszyki…. Niektóre dzieci lubią uczyć, ćwiczyć i recytować wiersze, pokazywać swoje artystyczne talenty. Więc nauczyciele języka polskiego szkoły nr 6, Julia Kosowa, Lilia Biluk, Julia Nowicka i Irena Denysewycz zorganizowały dla uczniów 1-4 klas konkurs recytatorski.

Wśród czwartych klas III miejsce zajął Andrzej Soroczyński z wierszem „Zła zima”. II miejsce zajęła Karina Gałuszka z wierszem „Warzywa”, a I miejsce zajęła Julia Bedrycz z wierszem „Reguły dla gaduły”. Wśród trzecich klas III miejsce zajęły Jarosława Umińska z wierszem „Mamo!” oraz Anna Krysztafowycz z wierszem „Krasnoludek”, II miejsce zajął Aleksander Knitel z wierszem „Mąż dla mamy”, a I miejsce zajęła Maryna Melnyk z wierszem „Ptasie mleko”.

Wśród drugich klas III miejsce zajął Danił Pokrasow z wierszem „Staś na sukni zrobił plamę”; II miejsce zajął Bogdan Pluszko z wierszem „Trzy słowa”, i I miejsce zajęli Aleksandra Legkun oraz Herman Lubarski z wierszem „Kto ty jesteś”.

I wśród pierwszych klas miejsca rozdzielone zostały następująco: III miejsce zajęli Alina Pawlenko z wierszem „Abecadło” oraz Danił Wachitow z wierszem „Okulary”; II miejsce zajęła Ewelina Jusupowa z wierszem „Kto ty jesteś” i I miejsce zajęła

Wiktoria Charczuk z wierszem „Zaradź złemu zawczasu”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, za talenty, za chęć udziału, za ochotę uczyć się języka polskiego.

Julia Nowicka, 11 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *