Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Impreza ku czci św. Walentego w Gródku Podolskim

Impreza ku czci św. Walentego w Gródku Podolskim

15 lutego 2020 r. w Szkole Polskiej w Gródku uczniowie klas 8-11 uczestniczyli w imprezie ku czci św. Walentego.

Wspaniałe dekoracje dla zdjęć na korytarzu i na sali Gródeckiego Oddziału ZPU urządzili uczniowie klasy 9-a wspierani przez wychowawczynię p. Swietlanę Kowalczuk oraz pedagoga-organizatora p. Antoninę Liczniarowską.

Od godziny 16:00 korytarzami szkoły biegali młodzi artyści w ciekawych strojach, szykując się do próby przed występem.

Sala powoli wypełniała się widzami, wreszcie na tle czarującej melodii prowadzący Wadim Belski i Krystyna Pilaweć (kl. 9) zaprezentowali piękne wiersze o św. Walentym. Niezadugo zostali przerwani przez „diabełków” (Waleria Marcinyszyna, Weronika Duziak, kl. 9), które zapoznały widzów z rozkazem imperatora Klaudiusza o zakazie udzielania slubów, pod zagrożeniem śmierci. Lecz biskup Walenty (Andrzej Kucy, kl. 9) wbrew rozkazowi udziela ślubu zakochanej parze. Zostaje on pochwycony przez żołnierzy imperatora. Kat ( Albert Szpyczko, kl. 9) już gotów ściąc go. Śmierć  z kosą ( Kamila Dowga, kl. 9)  już czycha na ofiarę. I w tym momencie do akcji wkracza Amor ( Denys Kyryczenko, kl. 9) strzała, którego trafia w śmierć. Ta, zrzucając makabryczne szaty, zamienia się w piękną zakochaną dziewczynę. W taki sposób miłość zwycięża!

W następnej części imprezy został urządzony konkurs dla par z klas 8-10. Uczestnicy w eliminacji musieli popisać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie tańca, pantomimy, komplementów, a także znaleźć wyjście z wymyślonej trudnej sytuacji. Zwyciężyła para Beata Kwaśna i Zachar Płachotnik (kl. 10).

Wszystko do konkursów  zostało przygotowane pzez czniów klasy 9-b, wspieranych przez wychowawczynię klasy p.Halinę Kotlarczuk.

Kolejną częścią imprezy była dyskoteka. Młodzież tańczyła aż do godziny 21.45.

Dyrekcja Szkoły Polskiej w Gródku składa podziękowanie fundacji Fundacji Wolność i Demokracja za wsparcie tego przedsięwzięcia w ramach opieki Senatu Rzeczpospolitej Polski nad Polonią i Polakami za granicą.

 Wicedyrektor do spraw wychowania p. Irena Pierszchajło, pedagog-organizator p. Antonina Liczniarowska, 19 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *