Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ilość ukraińskich studentów na polskich uczelniach wzrosła trzykrotnie

Ilość ukraińskich studentów na polskich uczelniach wzrosła trzykrotnie

Fot. http://weblog.infopraca.pl

W okresie marca-maja 2018 r. ze środków Funduszu Wyszehradzkiego oraz Ambasady Królestwa Niderlandów zostały przeprowadzone przez Instytut Spraw Publicznych badania wśród ukraińskich studentów, studiujących w Polsce.

W ciągu trzech ostatnich lat ilość ukraińskich studentów w Polsce wzrosła z 10 tys. osób do prawie 36 tysięcy. Zgodnie z wynikami badań Ukraińcy wybierają Polskę przez stosunkowo niskie koszty życia, perspektywy zdobycia dyplomu na warunkach ulgowych oraz możliwość zatrudnienia się od razu po ukończeniu uczelni.

Państwowe statystyki podają, że 1900 ukraińskich studentów otrzymują stypendia państwowe, naukę pozostałych z nich finansują rodzice.

Tylko 9 proc. pytanych planują wrócić do domu po ukończeniu nauki. 29 proc. chce wyjechać z Polski dalej na Zachód, 28 proc. pozostanie w kraju nad Wislą, 26 proc. na razie nie zdecydowali się, co planują robić po studiach.

Słowo Polskie na podstawie informacji ISP, 29.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code