Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » II Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

II Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

Fot. http://www.krynica.pl

W Krynicy-Zdroju, w dniach 5 -6 września 2017 r. odbędzie się II Forum Polonijne w ramach XXVII Forum Ekonomicznego.

Celem Forum Polonijnego jest włączenie Polaków żyjących z dala od ojczyzny do udziału w ważnych wydarzeniach w naszym kraju,a tym samym w pracę na rzecz Polski i budowanie wspólnoty narodowej. Forum w Krynicy jest także okazją do dyskusji nad istotnymi sprawami dla Polonii i Polaków za granicą. Gospodarzem Forum Polonijnego, tak jak w zeszłym roku, będzie marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu otworzy Forum 5 września o godz. 15.30, w Domu Forum, w sali „Polonia”.

Na tegoroczne Forum Polonijne złoży się pięć paneli dyskusyjnych: „Nowe i tradycyjne media w kreowaniu polskiej tożsamości wśród Polonii i Polaków za granicą”, „Aktywizacja zawodowa i społeczna repatriantów oraz Polaków ze Wschodu – wyrównywanie szans”, „Doświadczenia i wyzwania dyplomacji ekonomicznej”, „Marka Polska – niedoszacowany potencjał Polonii w inwestycjach zagranicznych polskich przedsiębiorstw”, „Rola pozytywnego wizerunku Polski na świecie w indywidualnym sukcesie Polaków mieszkających za granicą”.

W dyskusjach panelowych wezmą udział politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Polonii.

Polonijne Forum Ekonomiczne będzie się odbywało w Domu Forum w sali „Polonia”, w kompleksie konferencyjnym rozmieszczonym wokół Deptaka w Krynicy.

Organizatorami Forum są: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Rada Programowa Forum Ekonomicznego oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Przed pierwszym panelem Forum Polonijnego, ok. godz.15.00 przed salą „Polonia” odbędzie się briefing marszałka Senatu.

Słowo Polskie na podstawie informacji senat.gov.pl, 31.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code