Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » I tura wyborów prezydenckich na Ukrainie. Posłowie z misją obserwacyjną – komunikat

I tura wyborów prezydenckich na Ukrainie. Posłowie z misją obserwacyjną – komunikat

Fot. Radio Swoboda

Na stronie Sejmu RP ukazał się komunikat dot. przebiegu wyborów Prezydenckich na Ukrainie, sporządzony na podstawie obserwacji delegacji posłów.

W monitorowaniu kampanii wyborczej i procesu wyborczego na Ukrainie uczestniczyło ponad 2 300 obserwatorów z różnych państw – w tym przedstawiciele zgromadzeń parlamentarnych OBWE, NATO i Rady Europy.

Z komunikatu wynika, że posłowie nie stwierdzili naruszeń, które miałyby wpływ na prawidłowy przebieg procesu wyborczego. Podczas swojej pracy spotkali się z dużą otwartością i życzliwością komisji wyborczych. Misja obserwacyjna polskiego parlamentu opierała się na zasadach niezależności, neutralności, nieingerowania w proces wyborczy i poszanowania lokalnego praw.

Bezpośrednio przed wyborami posłowie obserwujący wybory w obwodzie kijowskim, spotkali się z ambasadorem RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim, natomiast parlamentarzyści obserwujący wybory w okręgu lwowskim odbyli spotkanie z konsulem generalnym RP we Lwowie Rafałem Wolskim.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=FB366A4FF97D38E9C12583CF00610039.

Walentyna Jusupowa, 7 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code