Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Hoffman domyśla się, dlaczego jego film nie jest wyświetlany na Ukrainie

Hoffman domyśla się, dlaczego jego film nie jest wyświetlany na Ukrainie

Zdjęcie pobrane z zodiakfilm.plReżyser Jerzy Hoffman chce omówić z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem możliwość wyświetlenia w ukraińskiej telewizji jego filmu dokumentalnego « Ukraina. Narodziny narodu». O tym reżyser powiedział w wywiadzie dla Weekly.ua.

Ten film Hoffman skończył w 2008 roku. W filmie opowiada się o historii Ukrainy od chrztu do naszych dni. Składa się z czzetech odcinków: «Z Rusi do Ukrainy», «Ukraina albo Małoruś», «Razem na zawsze», «Niepodległość». Każdy odcinek trwa 50 minut.

Film «Ukraina. Narodziny narodu» ani razu nie był pokazany na Ukrainie.

«Jeżeli pozwolą pokazać ten film tutaj, to koniec końcem, on wyjdzie na ekrany w Polsce. Ale przecież film opowiada o Ukrainie i o Ukraińcach, dlatego chcielibyśmy, żeby pierwszymi go zobaczyli tu », – mówi Jerzy Hoffman. Według jego słów, władze ukraińskie nie odpowiadają mu odmową, «ale i nie wyświetlają filmu». «Widocznie dlatego, że film kończy się Pomarańczową rewolucją », – tłumaczy reżyser.

Reżyser przeżył 33 lata w małżeństwie z kijowianką WalentyTrachtenberg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code