Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy

Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs pn. Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, zarejestrowanych w Polsce, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Podmiot przewiduje minimum 10 procent finansowego wkładu własnego planowanej dotacji. Musi też mieć doświadczenie w realizacji zadań o charakterze edukacyjnym i patriotycznym. Może złożyć maksymalnie 2 oferty.

Wnioski należy składać do 21 lipca 2020 r. Powinny zawierać m.in. opis planowanych działań takich jak np. uroczystość odsłonięcia muralu połączona z prelekcją historyczną, okolicznościową wystawą, koncertem itp. oraz projekt planowanego muralu. Jego ilustrację trzeba wkleić w ramkę formularza. Podmiot musi mieć zezwolenie na wykonanie muralu w miejscu znajdującym się w przestrzeni publicznej, zapewniającym godne upamiętnienie Bitwy Warszawskiej.  Mural, nie mniejszy niż 3 metry szerokości na 3 metry wysokości, powinien zostać wykonany techniką zapewniającą 5-letnią trwałość i odporność na zmywanie. Na muralu powinno być widoczne logo Ministerstwa Obrony Narodowej.

Realizacja zadań planowana jest od 10 sierpnia 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Sergij Porowczuk  na podstawie Ministerstwo Obrony Narodowej, 20 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code