Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Harcerze oraz płastuni odbyli kolejną wyprawę w okolicach Równego

Harcerze oraz płastuni odbyli kolejną wyprawę w okolicach Równego

Na początku kwietnia harcerze 18 ZDH  Zdolbunow oraz „Skała” a także płastuni “Orły wołyńskie” ze   wsi Kołodenka wzięli udział w wyprawie do Tajkur.

Podczas wspólnej podróży rowerowej turyści zwiedzili ruiny zamku Wiśniowieckich z końca XVI -początku XVII w.,  kościół Sw. Laurencjusza, stary cmentarz katolicki, gdzie zapalili znicze na grobach, oraz cerkiew prawosławną.

Duchowny przewodnik płastunów – historyk o. Witalij Porowczuk opowiedział ciekawe historyczne szczegóły na temat historii ruin zamku i kościoła w Taikurach.

W lesie wśród buków, dębów i modrzewin harcerze i płastuni przygotowali w kotle pyszny lunch. W trakcie wycieczki nie zabrakło czasu na modlitwę, rozmowę o przeszłości i teraźniejszości Polski i Ukrainy  , życiu z Bogiem, o miłości do dzieci w łonie matki.

Tajkury to bajecznie piękna miejscowość, położona zaledwie tylko piętnaście kilometrów od Równego. Wspólne spotkania harcerzy i płastunów stały się tradycją, ich uczestnicy tworzą już nowe ciekawe plany na przyszłość.

Sergij Porowczuk, 1 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code