Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Harcersko-płastuńskie szkolenia dla młodzieży w Klewaniu

Harcersko-płastuńskie szkolenia dla młodzieży w Klewaniu

27 – 28 lutego 2021 r.  niedaleko Równego, blisko wioski Klewan,  w malowniczo położonym w lesie domu „Sława”  odbyły się harcersko-płastuńskie szkolenia dla młodzieży.

Udział w nich wzięli harcerze z harcerskiego hufca „Wołyń” ze Zdołbunowa pod opieką szefa tegoż hufca – pana Aleksander Radica, oraz szefa płastunów z Płastuńskiego Ośrodka nr 33 im. Samczuka w Równem, Wolynski Orly Kolodenka pod opieką ich duchownego  przewodnika o. Witalija Porowczuka. Temat spotkania młodzieży brzmiał:  „O miłości i tym wszystkim”.

Pierwszego dnia spotkania młodzież spacerowała  po pięknych, malowniczych lasach w dolinie rzeki Horyń  z dwoma rozmowami o podstawach wędrowania i orientacji w terenie oraz miłości do natury, była również wycieczka do leśnej pasieki, a także do bażanciarni. Jej uczestnicy odwiedzili ponadto tzw. „Tunel miłości” –  jedno z najpiękniejszych romantycznych miejsc na Wołyniu.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się z porannej modlitwy i śniadania, następnie zaczęły się ciekawe spotkania poświęcone takim tematom jak: Czym jest miłość, szczęśliwe małżeństwo = szczęśliwy związek; Czystość ciała i serca to dar małżeński;  o sile miłości i wierze w Boga. Ciekawy, ważny wykład dla młodzieży wygłosili: ksiądz z parafii św. Antoniego z Korca o. Tomasz,  o. Witalij Porowczuk oraz Aleksander Radica. Wieczorem uczestnicy spotkania obejrzeli  ciekawy film słynnego reżysera filmowego Milena Gipsena: „Z powodów osobistych” i film popularnonaukowy BBC „O rozwoju wewnątrzmacicznym dziecka”.

Po kolacji odbyło się spotkanie młodzieży przy świecach. W jego trakcie – przy kawie i herbacie z ciastami – podsumowano osiągnięte wyniki i rozmawiano o planach przyszłych spotkań.

W niedzielę, po celebracji liturgii i wspólnym obiedzie, nadszedł czas wyjazdu. W ten sposób szkolenie „O miłości i tym wszystkim” dobiegło końca i z żalem się rozstając, jego uczestnicy musieli wracać do domu. Były to trzy dni modlitwy, rozmów, refleksji, filmów o wierze, nadziei, miłości, mądrości, wierności, zdradzie, miłości, seksie, aborcji, płci i tak dalej.

Akcja miała miejsce w ramach podpisanego we wrześniu porozumienia między przedstawicielami Równieńskiego Płasta i lokalnego ośrodka harcerskiego

Sergij Porowczuk Zdjęcie Igor Mantytsky,  o. Witalij Porowczuk, 6 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code