Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » „Halo! Ukraina”. 4 czerwca odbyła się konferencjа Kongresu 60 Milionów LIVE online z kraju nad Dnieprem

„Halo! Ukraina”. 4 czerwca odbyła się konferencjа Kongresu 60 Milionów LIVE online z kraju nad Dnieprem

Tym razem prelegentami w spotkaniu byli Polacy mieszkający za granicą i prowadzący własny biznes na Ukrainie oraz Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński.

Tematy, które zostały podjęte podczas tej edycji, tak jak w poprzednich konferencjach związane były m.in. z obecną sytuacją przedsiębiorców oraz aktualnymi warunkami życia.

W czerwcowej edycji Kongresu 60 Milionów LIVE wzięli udział:

Ireneusz Derek – przedsiębiorca z ponad 22-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwoju biznesów na rynkach B2B, współwłaściciel i prezes przedsiębiorstw Plastics – wiodących dystrybutorów tworzyw sztucznych na rynkach Ukrainy, Mołdawii, Gruzji i Azerbejdżanu, od kwietnia 2020 doradca prezesa PGNiG SA ds. współpracy z Ukrainą;

Dominik Deszcz, od ponad 9 lat dyrektor spółki Aluprof System Ukraina, sprzedającej profile aluminiowe na terytorium Ukrainy, Gruzji i Azerbejdzanu;

Damia Ciarciński – magistr politologii oraz magistr w zakresie specjalistycznych studiów wschodnich, w latach 2006-2008 Pełnomocnik Zakładu Narodowego im. Ossolińskich na Ukrainie, kierownik Sekcji Karty Polaka w KG RP we Lwowie, w latach 2010-2015 – kierownik jednego z wydziałów w nowotworzonym Konsulacie Generalnym RP w Winnicy. Obecnie Konsul Generalny RP w Winnicy.

Moderatorem spotkania wystąpił Jerzy Wójcicki – absolwent Politechniki Winnickiej (informacyjne technologie) oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie-Przemyślu (administracja publiczna), zajmujący się na co dzień doradztwem strategicznym i marketingowym na rzecz rozwoju regionalnego oraz decentralizacji na Ukrainie. Społecznie redaktor Słowa Polskiego.

W trakcie aktywnej dyskusji omówiono bieżącą sytuację ze zwalczaniem epidemii koronawirusa na Ukrainie, bieżące problemy, które odczuwają zagraniczni inwestorzy w tym kraju oraz jak miejscowe i centralne władze wspierają ich w tym trudnym okresie.

Ireneusz Derek oraz Dominiki Deszcz w swoich wypowiedziach zaznaczyli, że działalność gospodarcza ich firm zetknęła się ze znacznymi trudnościami w czasie epidemii nie tylko na Ukrainie, lecz także w innych krajach d. ZSRR, w których oni prowadzą działalność. Natomiast konsul Damian Ciarciński opowiedział, jak powraca do aktywności polska placówka dyplomatyczna w Winnicy i jak kształtuje się współpraca biznesu z władzami lokalnymi.

Nagranie „Halo! Ukraina” można obejrzeć na kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=338d-I3xAUA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0X7cw65HZDMQopdxUnq3COWaYs0hKjhdTYXDRReNUaDta8DrhUwVnWggs

Redakcja, 6 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code