Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Grać może każdy

Grać może każdy

Winnicka publiczność miała przyjemność po raz pierwszy poznać bliżej polsko-ukraiński zespół Paprykalaba w ubiegłym roku, kiedy to nietradycyjni muzycy organizowali warsztaty dla młodzieży z gry na warzywnych instrumentach a później także i koncert „orkiestry warzywnej”.

12 listopada członkowie zespołu znów urządzili w Winnickiej Bibliotece Timiriaziewa warsztaty, które nierozeznana w temacie osoba mogła potraktować, jak przygotowanie ingredientów, na przykład do barszczu. Ale tak naprawdę zebrani w Okrągłej Sali trudzili się na robieniem oryginalnych instrumentów muzycznych, których główną cechą jest to, że powstają one z marchewek, ogórków, papryk i innych warzyw.

Cel takich warsztatów polega na tym, by pokazać, że „grać może każdy”, trzeba tylko chcieć. Końcowe show z udziałem muzyków amatorów prezentuje się po prostu niesamowicie!

Wieczorem tego samego dnia nowo powstała orkiestra zagościła w winnickiej galerii Interszyk. Koncert spotkał się z ogromnym uznaniem licznie zgromadzonej publiczności a także dyrektora galerii, który już tego samego wieczora zaproponował grupie dalszą współpracę.

Głównym sponsorem trasy koncertowej polskiego zespołu po winnickim okręgu konsularnym był Konsulat Generalny w Winnicy, którego jeden z pracowników jest również artystą grupy.

Podobny koncert odbył się także w Żytomierzu w Domie Polskim. Wzięło w nim udział blisko 20 muzyków-amatorów.

Redakcja, 14.11.14 r.

GK

{morfeo 679}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code