Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Goście z Polski na Dniach Europy w Winnicy

Goście z Polski na Dniach Europy w Winnicy

Jak informuje Konsulat Generalny RP w Winnicy z okazji Dni Europy odbywających się w dniach 17-19 maja br. w Winnicy, do miasta przyjechały delegacje z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego, wieloletnich partnerów Winnicy i obwodu winnickiego.

Tegoroczne Dni Europy uroczyście zainaugurowali Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz Prezydent Kielc Bogdan Wenta, wciągając flagę Unii Europejskiej na maszt przed Radą Miasta. Kielce i Winnica są miastami partnerskimi już 61 lat.

W tych dniach swoją pierwszą oficjalną wizytę do Winnicy odbył także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, były wojewoda Grzegorz Banaś, którzy wraz z Konsulem Generalnym RP w Winnicy i wicekonsul ds. polityczno-ekonomicznych spotkali się z Gubernatorem Obwodu Winnickiego Walerijem Korowijem oraz Przewodniczącym Winnickiej Rady Obwodowej Anatolijem Olijnikiem. Podczas spotkania rozmawiano o wieloletniej współpracy obwodu winnickiego i województwa świętokrzyskiego.

Delegacja województwa świętokrzyskiego spotkała się również z Polakami mieszkającymi na Podolu.

W ostatnim dniu wizyty w Winnicy delegacja z Kielc wraz z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP uczestniczyła we mszy świętej, a następnie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą J.Piłsudskiego oraz przy kaplicy poświęconej pamięci ofiar zbrodni NKWD.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 29 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code