Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Goście z Kujawsko-Pomorskiego poznawali kulturę ukraińskiego Podkarpacia

Goście z Kujawsko-Pomorskiego poznawali kulturę ukraińskiego Podkarpacia

25 września 2017 r. w miejscowości Tatarów, Iwano-Frankowskiego obwodu, podpisano memorandum o współpracy społeczno-gospodarczej pomiędzy miejscowościami Tatarów w obwodzie  Iwano-Frankowskim i Gminą  Choceń województwo Kujawsko-Pomorskie. Na podstawie tego memorandum z 06.07.2018 roku do 12.08.2018 roku w miejscowości Tatarów wypoczywały dzieci z Gminy Choceń.

Z kolei w dniach 13 – 21 sierpnia w Gminie Choceń wypoczywały dzieci z Tatarowa. 11 sierpnia 2018 roku, na zaproszenie Wiejskiego Głowy Tatarowa pana Olega na festiwal „Tatarów Watra” przybyła oficjalna delegacja z województwa Kujawsko-Pomorskiego. W składzie delegacji:

1. Sławomir Kopyść – członek zarządu województwa Kujawsko-Pomorskiego;
2. Artur Bokota – asystent Sławomira Kopyśca;
3. Mirosław Basiewicz  – inspektor wydział współpracy zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskiego województwa Kujawsko-Pomorskiego;
4. Roman Nowakowski – Wójt Gminy Choceń w województwie Kujawsko-Pomorskim;
5. Marek Góreczny – zastępca Burmistrza miasta Lubrańca w województwie Kujawsko-Pomorskim;
6. Janusz Najlepszy – kierownik obozu „Kultura bez granic” w Gminie Choceń;
7. Aleksandr Szemczuk – Wiceprezes stowarzyszenia „Wspólna Europa Choceń – Chmielnicki”.

Goście z województwa Kujawsko-Pomorskiego zapoznali się z kulturą Podkarpacia, infrastrukturą miejscowości Tatarów. Według członka Urzędu województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomira Kopyśca takie wizyty kulturalne wzmacniają przyjaźń między Ukrainą i Polską. Zgodzili się, że w kolejnych latach będzie kontynuowana wymiana doświadczeń w kulturalnych, sportowych i gospodarczych dziedzinach między Gminami Ukrainy i Polski.

Aleksandr Szemczuk – Wiceprezes stowarzyszenia „Wspólna Europa Choceń – Chmielnicki”, 18.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *