Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Goście z Krasiłowa na XX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych

Goście z Krasiłowa na XX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych

W dniach 19-24 września przedstawiciele Polonii i Polacy mieszkający za granicą rywalizowali o olimpijskie medale odkrywając uroki Wenecji Mazowsza.

Pułtusk po raz pierwszy był gospodarzem tego wydarzenia. Miejscowy Dom Polonii zamienił się w prawdziwą wioskę olimpijską żyjącą zmaganiami sportowców z całego świata. 17 konkurencji, a wśród nich: lekkoatletyka, kajakarstwo, golf, strzelectwo, kolarstwo, szachy, koszykówka, rozgrywano w obiektach sportowych Pułtuska, jego okolicach a także na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej.

W XX edycji wzięło udział ponad 500 uczestników z 27 krajów – nie tylko zawodników z polonijnych klubów sportowych, ale także sympatyków sportu, którzy przyjechali do Polski całymi rodzinami.

Rodzina Garnyków z Polonii Krasiłowa godnie reprezentowała Ukrainę. Prezes Polskiego Stowarzyszenia oraz dyrektor Polskiej Szkoły Rusłan Garnyk dostał złoty medal w szachach w swojej wiekowej kategorii, a jego syn Artem Garnyk uczeń Szkoły i uczestnik kółka szachowego, które działa przy Stowarzyszeniu, dostał złoty medal w swoim wieku. Natalia Garnyk dostała medal brązowy w badmintonie.

Oprócz rywalizacji sportowej program Igrzysk obfitował szereg wydarzeń kulturalnych. Spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii, wycieczkę do Centrum Olimpijskiego PKOI w Warszawie i zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki.

Patronat honorowy nad Igrzyskami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL), zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów.W tym samym czasie będą się odbywały obrady XXVI Polonijnego Światowego Sejmiku Olimpijskiego.

Rusłan Garnyk, Krasiłów, 8 października 2021 r.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *