Jesteś tutaj: Home » Inne » Google pomoże w zwalczaniu dezinformacji o ukraińskich uchodźcach

Google pomoże w zwalczaniu dezinformacji o ukraińskich uchodźcach

Fot. google

Jigsaw, spółka zależna Google, w przyszłym tygodniu rozpocznie kampanię mającą na celu przeciwdziałanie dezinformacji o ukraińskich uchodźcach w Polsce, Słowacji i Czechach -informuje Reuters.

We współpracy z Jigsaw psycholodzy z uniwersytetów Cambridge i Bristolu stworzyli 90-sekundowe filmy, których celem jest „zaszczepienie” ludzi przed szkodliwymi treściami w sieciach społecznościowych.

Ta kampania potrwa miesiąc. Filmy, które będą pokazywane w spotach reklamowych na YouTube Google, a także na innych platformach, takich jak Twitter, TikTok i Meta Facebook, powinny pomóc ludziom zidentyfikować manipulację emocjonalną w nagłówkach fejkowych wiadomości.

Kampania ma na celu zwiększenie odporności wobec narracji antyuchodźczych. Prowadzona będzie we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, weryfikatorami faktów, naukowcami i ekspertami ds. dezinformacji.

„Patrzymy na to jako na eksperyment pilotażowy, więc nie ma powodu, by takie podejście nie mogłoby być stosowane w innych krajach” – powiedziała Beth Goldberg, kierowniczka wydziału badań Jigsaw.

Według niej Polska została wybrana, ponieważ jest tu największa liczba ukraińskich uchodźców. A doświadczenia Czech i Słowacji przydadzą się reszcie Europy.

Lidia Baranowska, fot. google, 28 sierpnia 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code