Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Gliński we Lwowie: nastąpił nowy etap relacji polsko-ukraińskich

Gliński we Lwowie: nastąpił nowy etap relacji polsko-ukraińskich

Fot. https://www.tvp.info/61015628/glinski-we-lwowie-to-podstawowy-obowiazek-cywilizowanego-swiata

29 czerwca z wizyty na Cmentarzu Obrońców Lwowa rozpoczął się pobyt wicepremiera, ministra kultury RP Piotra Glińskiego we Lwowie.

Szef resortu spotkał się z merem Lwowa Andrijem Sadowym, z którym wspólnie odwiedził m.in. groby poległych w trwającej wojnie i na własne oczy zobaczył odsłonięte posągi lwów.
Piotr Gliński wpisał się do księgi pamiątkowej w Kaplicy Obrońców Lwowa i wraz z Sadowym złożył kwiaty na płycie głównej pod Pomnikiem Chwały oraz pod Pomnikiem Ukraińskiej Armii Halickiej. Głównym cele podróży Glińskiego na Ukrainę jest spotkanie z ministrem kultury i informacji Ukrainy Ołeksandrem Tkaczenką.

– Budujemy format polityczny, który w obecnej sytuacji wspiera Ukrainę. To jest podstawowy obowiązek całego cywilizowanego świata: żeby wspierać ją w tej wojnie przeciwko kulturze, cywilizacji, którą rozpętał Putin i Federacja Rosyjska – mówił.

– Putin chciał zniszczyć Ukrainę, Polskę, Europę, a spowodował, że jesteśmy w nowej rzeczywistości, czego symbolem jest między innymi odsłonięcie lwów, ale też to, że będziemy przeprowadzali renowacje Cmentarza Łyczakowskiego i Panteonu – dodał.

Inna Sandiuk za: tvp, 30 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code