Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Fundacja WiD wspólnie z Muzeum Historii Polski i Narodowym Centrum Kultury przygotowała tekę edukacyjną w 100. rocznicę wyprawy kijowskiej

Fundacja WiD wspólnie z Muzeum Historii Polski i Narodowym Centrum Kultury przygotowała tekę edukacyjną w 100. rocznicę wyprawy kijowskiej

25 kwietnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-ukraińska wyprawa przeciwko bolszewikom, zwana wyprawą kijowską – przypomina Fundacja „Wolność i Demokracja”.

Następnego dnia marszałek Józef Piłsudski i ataman Symon Petlura wydali odezwy do Ukraińców. Piłsudski zapewniał, że wojska polskie wkraczają na ziemie ukraińskie nie w celach aneksyjnych, lecz po to, by uwolnić naród ukraiński od „obcych bolszewickich najeźdźców”, i wycofają się natychmiast, gdy tereny te zostaną objęte administracją ukraińską. Wymowna była odezwa Petlury, który usiłował zmobilizować naród ukraiński wokół idei państwowej.

Przekazujemy  nauczycielom, uczniom i pasjonatom historii tekę edukacyjną „Sojusz Piłsudski-Petlura 1920 r”.

Teka edukacyjna, wzbogacona o o 5 scenariuszy lekcyjnych wraz z kartami ocen została przygotowana we współpracy z @Muzeum Historii Polski.

Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury, Program Kultura-Interwencje 2019

>>> Mapy <<<<
>>>> Część opisowa <<<<
>>>> Scenariusze lekcji i karty ocen <<<<

Słowo Polskie za: WiD, 28 kwietnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code