Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Fundacja Jana Zamoyskiego śpieszy z pomocą do obwodu chmielnickiego

Fundacja Jana Zamoyskiego śpieszy z pomocą do obwodu chmielnickiego

Fot. Chmielnicka Rada Obwodowa

1 marca Cezary Szczurowski i Tomasz Wojtyniak, przedstawiciele polskiej Fundacji Jana Zamoyskiego regularnie dostarczającej pomoc humanitarną dla przesiedleńców i wojskowych i zapewnia wypoczynek i rehabilitację ukraińskim dzieciom w Polsce, złożyli wizytę do budynku Chmielnickiej Rady Obwodowej.

Fundacja Jana Zamoyskiego wspiera rodziny przesiedleńców mieszkających w Janowie Lubelskim, regularnie dostarcza na Ukrainę dużą ilość pomocy humanitarnej.

Kolejnym ważnym projektem charytatywnym zorganizowanym przez Polaków jest rekreacja i rehabilitacja ukraińskich dzieci w Polsce.

Tym razem dobroczyńcy też nie przybyli z pustymi rękami – przywieźli na Centralne Podole karetkę medyczną i prowiant, który za kilka dni zostanie przekazany żołnierzom na pierwszą linię.

„Na spotkaniu poruszono kwestię dalszej współpracy z przedstawicielami fundacji, będzie to pierwszy etap organizacji rekreacji i rehabilitacji dzieci z Chmielnickiego w Polsce. Na zakończenie Cezary i Tomasz zaprosili do odwiedzenia województwa lubelskiego z wizytą roboczą. Jestem przekonana, że dzisiejsze spotkanie stanie się fundamentem naszej potężnej współpracy w przyszłości” – podsumowała przewodnicząca Chmielnickiej Rady Obwodowej Wioleta Łabaziuk.

Franciszek Miciński, 6 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *