Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » FORTUNA ELECTRIC TRIO zagra w Winnicy

FORTUNA ELECTRIC TRIO zagra w Winnicy

http://www.businessandbeauty.pl/ Maciej Fortuna to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych, który do współpracy przy realizacji nowego projektu pod nazwą FORTUNA ELECTRIC TRIO zaprosił doświadczonych muzyków: Jakuba Mielcarka – znakomitego polskiego kontrabasistę młodego pokolenia oraz Franka Parkera – świetnego, wysoko cenionego w świecie amerykańskiego perkusistę. Fortuna Electric Trio to nowe, świeże wyraziste brzmienie zespołu, wirtuozostwo wykonawcze i nowe, ciekawe kompozycje. Forma jazzowego trio jest tą najbardziej cenioną przez Macieja Fortunę. W dniu 8 stycznia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio – „Solar Ring”. Wówczas w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, zespół w składzie: Maciej Fortuna, Piotr Lemańczyk i Frank Parker, zagrał koncert transmitowany na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

W 2013 roku ukazały się kolejne płyty trio: SAHJIA i AT HOME. Fortuna – Mielcarek – Parker, stanowiący formację Fortuna Electric Trio nie ograniczają się wyłącznie do wykorzystywania elementów charakterystycznych dla mainstreamowego jazzu, lecz w wyjątkowy sposób łączą nowe, niespotykane dotychczas efekty sonorystyczne swoich instrumentów z wirtuozerią najwyższej próby. W muzyce Trio można spotkać nowe, niecodzienne brzmienia trąbki akustycznej, które w połączeniu z mistrzowską grą członków zespołu tworzą niesamowity ładunek muzycznej energii.

21 września FORTUNA ELECTRIC TRIO wystąpi na sali winnickiej telewizji obwodowej „Wintera” (ul. Teatralna 15). Szczegóły wkrótce.

Więcej o Macieju Fortunie i FORTUNA ELECTRIC TRIO można dowiedzieć się na stronach:

http://maciejfortuna.pl/
www.fortuna-music.com/
https://www.facebook.com/maciej.fortuna
http://www.youtube.com/user/wwwMACIEJFORTUNApl

Na podstawie informacji http://www.musicjazz.eu/ oraz http://www.polinst.kiev.ua/

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code