Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Firma w Odessie rozwija rynek usług informatyczny Europy Środkowo-Wschodniej

Firma w Odessie rozwija rynek usług informatyczny Europy Środkowo-Wschodniej

Przedsiębiorstwo DIGIS z siedzibą w Odessie jest jedną z niewielu ukraińskich firm współpracujących z takimi gigantami, jak BlaBlaCar we Francji, RetroTax i Roomster w USA.

Teraz firma szybko wkracza na rynek Europy Środkowej i Wschodniej i planuje  przynajmniej dwukrotny wzrost w przyszłym roku. W szczególności firma jest zainteresowana Polską jako bramą do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, dlatego planuje otworzyć biuro w Krakowie i zatrudnić lokalnych pracowników.

Według CEO (dyrektora generalnego), Ołeksija Nagatina, obecnie DIGIS aktywnie współpracuje z wieloma francuskimi i amerykańskimi startupami. „Ostatnio coraz częściej patrzymy na polski rynek. Wielu światowych gigantów przenosi tam swoje biura badawczo-rozwojowe. Kraków jest szczególnie atrakcyjny ze względu na swoje umiarkowane ceny, podobne do ukraińskich”- komentuje dyrektor generalny Ołeksij Nagatkin.

DIGIS opracowuje oprogramowanie specjalizujące się w opiece zdrowotnej, HR, technologii finansowej, handlu detalicznym, rozrywce i podróżach. Firma zajmuje się także oprogramowaniem internetowym i mobilnym.

W 2009 roku DIGIS rozpoczęła działalność jako agencja rekrutacyjna dla marynarzy – Alpha Crew. W tym samym czasie firma utworzyła dział IT w celu opracowania wewnętrznego systemu CRM, który upadł rok później. W 2015 r. dział IT Alpha Crew oddzielił firmę Do IT Programming Solutions i otworzył swoje pierwsze biuro rozwoju w Odessie, które wciąż tam jest.

W grudniu 2018 r. Do IT Programming Solutions całkowicie  zmieniło nazwę na DIGIS (pełna nazwa – Do IT Global Innovative Solutions). Firma IT z Odessy znajduje się na liście 10 wiodących programistów w San Francisco i najlepszych ukraińskich firm tworzących aplikacje mobilne według platformy analitycznej Clutch. Według TopDevelopers, DIGIS zajął 8 miejsce wśród najlepszych twórców aplikacji hybrydowych w 2019 roku.

Otwarcie zagranicznych biur zwiększa potencjał całego sektora IT Ukrainy. Dlatego dynamiczna dynamika DIGIS na rynku Europy Środkowo-Wschodniej jest dobrym wskaźnikiem rozwoju innowacyjnych branż w kraju i całym regionie.

Roman Melnyk, DIGIS, 26 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code