Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Finał podolskich uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości miał miejsce w Sławucie

Finał podolskich uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości miał miejsce w Sławucie

18 listopada  Polacy Sławuty  obchodzili 94. rocznicę Niepodległości Polski, tym samym finalizując obchody uroczystości niepodległościowych na Podolu.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą w kościele św. Doroty w intencji ojczyzny. Następnie goście oraz członkowie sławuckiego oddziału ZPU przenieśli się do siedziby organizacji, odświętnie udekorowanej z okazji obchodów. Nauczyciele  języka polskiego – Margaryta  Giżycka i Emilia Rybicka   przygotowali Uroczystą Akademię z okazji Narodowego święta Niepodległości. Pomagali im w tym dzieci oraz młodzież, uczęszczająca na zajęcia z języka polskiego ze szkół miasta i powiatu.

Ciepłe słowa przywitania skierowali do obecnych w siedzibe ZPU Olena Saprykina – dyrektor obwodowego liceum w Sławucie oraz prezes polskiej organizacji społecznej w Iziasławiu – Michał Mazur.

Tekst przywitania od Konsulatu Rzeczypospolitej w Winnicy przekazała wszystkim uczestnikom imprezy prezes oddziału ZPU w Sławucie Maria Kowalczuk. 
Wokalny zespół  „Sławuta”  pod kierownictwem pani Ireny udekorowała swoim śpiewem  świąteczny wieczór. Po zakończeniu koncertu na wszystkich czekała miła niespodzianka – prezentacja polskiego filmu”Quo Vadis”.

Tekst oraz zdjęcia Maria Kowalczuk

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 227}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code