Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Film o Petlurze wkrótce zagości na ekranach ukraińskich kin

Film o Petlurze wkrótce zagości na ekranach ukraińskich kin

Po premierze filmu „Kruty 1918”, opowiadającej o walce garstki ukraińskich studentów z bolszewikami pod Nieżynem, pojawi się kolejny film o wątku patriotycznym – o Semenie Petlurze.

29 stycznia na Ukrainie obchodzona jest rocznica bitwy pod Krutami, którą często porównuje się z walką polskich młodzieńców pod Zadwórzem z bolszewikami. Główne uroczystości odbyły się 28 stycznia w pobliżu Memoriału pamięci Bohaterów Krut w obwodzie czernihowskim.

– Pamięć ukraińskiej młodzieży, która zginęła walcząc z bolszewickimi najeźdźcami, chcemy uwieczniać nie tylko w kamieniu. Z niecierpliwością czekamy w tym roku na premierę filmu  
fabularnego o bohaterach Krut. Jestem przekonany, że ta produkcja zbierze taką samą ilość widzów, jak bardzo popularny film „Cyborgi” (Red. Film „Cyborgi” opowiada o obronie donieckiego lotniska w 2014-2015 roku przed rosyjsko-separatystycznymi oddziałami). W 2018 roku oczekujemy także na premierę filmu fabularnego o Symonie Petlurze pt. „Tajne dzienniki Petlury” – powiedział wicepremier Pawło Rozenko.

Produkcja historyczna „Kruty 1918. Obrona” jest pierwszym pełnometrażowym filmem o legendarnym boju ukraińskich studentów z bolszewickimi oddziałami. Jego premiera jest zaplanowana na 6 grudnia 2018 roku.

>>>>> Trailer filmu „Kruty 1918. Obrona” <<<<<

Słowo Polskie, 29.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *