Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Figura Matki Bożej Fatimskiej “posłanki pokoju” nawiedziła Lwów

Figura Matki Bożej Fatimskiej “posłanki pokoju” nawiedziła Lwów

Fot. tvp

13. replika figury wyjechała 14 marca z sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Kilka dni później była już w cerkwi Narodzenia Najświętszej Panny we Lwowie. Pozostanie we Lwowie do 15 kwietnia.

W miejscowych uroczystościach wziął udział m.in. metropolita lwowski Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Ihor Woźniak. Statua została powitana przez setki wiernych. Jak podaje portugalska agencja informacyjna „Ecclesia”, powołując się na sanktuarium w Fatimie, figura ma rolę „posłańca pokoju”.

Archidiecezja ukraińska powiadomiła w oświadczeniu, że katolicy będą „prosić Boga i Maryję Dziewicę o pokój na Ukrainie i na świecie”.

Sanktuarium Fatimskie podkreśliło w komunikacie, że przemieszczenie się tego wizerunku Matki Bożej na terytorium ukraińskie, które ma miejsce po raz pierwszy, jest uzasadnione „duszpasterskim wysiłkiem modlitwy o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie”.

Sanktuarium w Fatimie posiada w sumie kilkanaście figurek maryjnych, wysyłanych co roku do różnych części globu. W ostatnich latach odbyły one kilkadziesiąt podróży, m.in. do Włoch, Hiszpanii, Beninu, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Brazylii. Najstarsza z pielgrzymujących figur okrążyła kulę ziemską podczas swoich licznych peregrynacji już piętnaście razy.

Słowo Polskie za: tvp, 18 marca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code