Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Fiasko próby wsparcia ukraińskich producentów samochodów przy pomocy dodatkowego cła

Fiasko próby wsparcia ukraińskich producentów samochodów przy pomocy dodatkowego cła

Specjalne dodatkowe cło na import samochodów z Europy, Azji i krajów Ameryki do Ukrainy nie dało pozytywnego efektu w zwiększeniu ilości sprzedanych aut przez rodzimych producentów.

Według wyników pierwszego półrocza 2013 roku, dynamika sprzedaży nowych samochodów  na Ukrainie okazała się negatywną (- 5%) – informują eksperci z powoływaniem na dane „Ukrautopromu”. W lipcu 2013 roku sprzedaże spadły na 15,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Najgorsze wyniki mieli Daewoo (- 45,3%), Chevrolet (- 48,2%), Skoda (- 23,4%), Chery (- 36,7%), ЗАЗ (- 5,9%), Hyundai (- 4,9%) – czyli większość marek, które leżą w sferze interesów lobbistów protekcjonistycznych środków.

– Skutki wprowadzenia dodatkowego cła nie można uznać za efektywne, z punktu widzenia celów, które usprawiedliwiały ich wprowadzanie – podsumowuje inicjatywę ukraińskiego rządu dyrektor analitycznej grupy Da Vinci AG Anatolij Baronin.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code