Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Festiwal „Tchnienie życia” w Tywrowie – miejsce na spotkanie z przyjaciółmi i Panem Bogiem

Festiwal „Tchnienie życia” w Tywrowie – miejsce na spotkanie z przyjaciółmi i Panem Bogiem

Zdjęcia pobrano z credo-ua.orgW dniach 23-28 lipca 2013 roku w Tywrowie (woj. winnickie) odbywał się V Młodzieżowy Festiwal „Tchnienie życia”, zorganizowany przez miejscowych księży oblatów. Ponad 150 młodych ludzi z całej Ukrainy a także zagranicy zjechało się na kresowe Podole by uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tegoroczny Festiwal zachęcał do bycia świadkami Radości we współczesnym świecie.

„Tchnienie życia” odbywało się w dwóch miejscach przy tywrowskim klasztorze – kaplicy, gdzie przez całą dobę trwała Adoracja, oraz miasteczku namiotowym. Każdego dnia młodzież gromadziła się na Mszy Świętej. Czas mijał na uczestnictwie w konferencjach, dyskusjach, warsztatach, młodzi katolicy nie zapominali również o wspólnej modlitwie i odpoczynku. Przez wszystkie pięć nocy uczestnicy mieszkali w namiotach pod gołym niebem. Na szczęście pogoda dopisała.

Uwieńczeniem festiwalu stała się Uroczysta Msza z okazji Święta Matki Bożej Tywrowskiej 27 lipca, celebrował którą biskup Leon Dubrawski. Ordynariusz diecezji kamieniecko podolskiej wygłosił kazanie, w którym przypomniał o szczególnym znaczeniu religii tradycyjnej, popierając jednocześnie i nowe formy religijności, dobrym przykładem których jest właśnie katolicki festiwal młodzieżowy „Tchnienie życia”.

Uczestnicy festiwalu mówią, że, w tym roku, atmosfera tutaj była niezwykła, a każda chwila – ciekawa. W Tywrowie można było naprawdę poczuć bliskość Boga.

CREDO, opracowanie i tłumaczenia Irena Rudnicka

 

Zdjęcia z festiwalu w Tywrowie

{morfeo 374}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code