Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Festiwal Polskich Filmów Fabularnych „Noce i Dnie” we Włodzimierzu Wołyńskim

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych „Noce i Dnie” we Włodzimierzu Wołyńskim

Pierwszy dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Noce i Dnie” opierał się na wspomnieniach fotograficznych.

W programie znalazło się m.in. stworzenie autorskiego plakatu do filmu „Noce i dnie” artysty Włada Kholodnego oraz graffiti z dziećmi, wycieczka teatralna „Droga dzieciństwa Jeża” z Ludowego Amatorskiego Teatru „Kolorowy” (reżyseria Larysa Połowniaowa), słowa powitalne od Konsula Generalnego RP w Łucku Sławomira Misiaka i Burmistrza Włodzimierza Wołyńskiego Igora Pałonki, prelekcja Piotrowi film „Noce i dni”, a także rozmowa online z samym Jerzym Antchakiem.

W piątek festiwal był kontynuowany w przestrzeni artystycznej „Harmider scena – hangar” o godzinie 17:30. Słuchano Chopina i oglądano filmy „Chopin. Pragnienia miłości” i „Hrabina Kossel”.

Organizatorzy festiwalu: Konsulat Generalny RP w Łucku, Wspólnota Terytorialna Miasta Wołodymyr-Wołyń, Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”.

Partner – organizacja pozarządowa „Stowarzyszenie Artystyczne” Stendal”.

Festiwal poświęcony jest twórczości rodaka z Włodzimierza Wołyńskiego – światowej sławy polskiego reżysera Jerzego Antczaka.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 1 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code