Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Festiwal „Lesia Grand Fest” w Nowogradzie Wołyńskim z udziałem młodzieży z polskiej szkółki sobotnio-niedzielnej

Festiwal „Lesia Grand Fest” w Nowogradzie Wołyńskim z udziałem młodzieży z polskiej szkółki sobotnio-niedzielnej

W dniach 28-30 czerwca w Nowogradzie Wołyńskim odbędzie się Festiwal kultury muzycznej i sztuki współczesnej „Lesia Grand Fest”, poświęcony znanej ukraińskiej poetce i pisarce herbu Korczak Łesi Ukrainki. Organizatorem Festiwalu występuje organizacja społeczna „Fundacja Szyrokopojas”.

Festiwal będzie przez trzy dni odbywać się w formacie „pod gołym niebem” na brzegu rzeki Słucz. Terytorium Festiwalu podzielone zostanie na różne strefy: wielka scena (występy artystów), małą scena (lektorium, noc akustyki), strefę fana, lunch strefę, art. strefę, dziecięcą strefę, miasteczko namiotowe i food kort.

Wśród uczestników imprezy będzie także młodzież z polskiej nowogród-wołyńskiej szkółki sobotnio–niedzielnej im. J. Jakubowskiej na czele z Wiktorią Szewczenko. Szkółka bierze udział w organizacji lokacji „art. strefa” dla dzieci, gdzie każde dziecko znajdzie dla siebie ciekawą zabawę, będzie mogło włączyć się wspólną twórczą prace, dowiedzieć się o Polsce.

Lesia Grand Fest – to trzy dni współczesnej muzyki ukraińskiej z udziałem 30 artystów z całej Ukrainy.

Organizatorzy zapewniają wszystkim niezapomnianą atmosferze, mile spędzony czas i zapraszają wszystkich do udziału. Więcej informacji na stronie http://lesiafest.com.ua/.

Walentyna Jusupowa, 27.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code