Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Festiwal kolędy polskiej w Winnicy z udziałem artystów z Odessy i Chmielnickiego

Festiwal kolędy polskiej w Winnicy z udziałem artystów z Odessy i Chmielnickiego

Festiwal kolędy polskiej w Winnicy z udziałem artystów z Odessy i Chmielnickiego

Organizatorami imprezy są Centrum Rozwoju i Partnerstwa Polonia oraz KG RP w Winnicy. Adrian Browarzczyk – przedstawiciel polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy odnotował fakt przeprowadzenia koncertu w trybie bezpośredniego kontaktu artystów z widzami.

Imprezę, którą poprzedził przegląd kolęd w trybie online, poprowadziła Maria Kozyrska, prezes „Polonii”. Na scenie po kolei pojawiali się różni wykonawcy – od artystów filharmonii winnickiej zaczynając i wspaniałymi solistami kończąc.

Gośćmi specjalnymi koncertu został zespół „Polskie kwiaty” z nadmorskiej Odessy. Klasyczne i w nowoczesnej aranżacji kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Narodził się Bóg Dziecina” zabrzmiały w językach polskim oraz ukraińskim.

Publiczność bawiła się wspaniale. Łącznie w trakcie dwugodzinnego koncertu zabrzmiało ponad 30 rozmaitych utworów o dzieciątku Jezus i cudzie Bożego Narodzenia.

Redakcja, 19 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code