Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Fatalna sytuacja z prawami człowieka na Krymie

Fatalna sytuacja z prawami człowieka na Krymie

Źródło: https://daily.rbc.uaEuropejski Komitet ds. Zapobiegania Torturom powinien skontrolować sytuację na półwyspie krymskim przez niepokojące informacje dotyczące warunków w krymskich więzieniach, które docierają do Rady Europy – powiedział 25 kwietnia sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland.

Jagland m. in. zaznaczył, że w Europie nie powinno być „szarych stref”, jeśli chodzi o ochronę praw człowieka. Według organizacji broniących praw człowieka, osoby wyrażające sprzeciw wobec okupacji Krymu przez Rosję są poddawane torturom lub przymusowo umieszczane w zakładach psychiatrycznych.

– Powinniśmy dążyć do wysłania na Krym misji Europejskiego Komitetu do spraw Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu – powiedział sekretarz generalny Rady Europy, podkreśliając, że szczególnej uwagi wymaga sytuacja w krymskich więzieniach.

Obecnie półwysep krymski znajduje się pod rosyjską okupacją, chociaż z punktu widzenia międzynarodowego prawa to część terytorium Ukrainy.

Słowo Polskie, niezależna.pl, 27.04.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code