Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Europarlament uchwalił pierwszą konkretną rezolucję wobec Ukrainy

Europarlament uchwalił pierwszą konkretną rezolucję wobec Ukrainy

Zdjęcie pobrano z provolyn.com Czwartkowe posiedzenie Parlamentu Europejskiego okazało się bardzo owocne na decyzje, dotyczące przyszłości Ukrainy a szczególnie sankcji wobec tych urzędników, którzy są odpowiedzialni za zamordowanie 6 protestujących w Kijowie oraz pobicie i uwięzienie 2000 kolejnych.

Tym razem europosłowie skonkretyzowali wymogi do państw członkowskich UE by „ wprowadzić ukierunkowane sankcje dotyczące podróżowania oraz zamrozić zasoby ludzi osobiście odpowiedzialnych za zabójstwa ukraińskich demonstrantów”.

Zgodnie z prośbami obywateli Ukrainy, aktywistów oraz polityków, posłowie zwracają się do Konferencji Przewodniczących (Przewodniczącego PE oraz liderów grup politycznych) o ustanowienie stałej misji Parlamentu Europejskiego na Ukrainie w celu rozładowania napięcia i ułatwienia dialogu między stronami.

W osobnej rezolucji, posłowie skrytykowali Rosję za wywieranie presji politycznej i gospodarczej na kraje partnerstwa wschodniego UE. Stwierdzili, że Rosja musi respektować prawo swoich sąsiadów do zacieśniania związków z UE i sprzeciwili się tendencji Rosji do traktowania regionu partnerstwa wschodniego UE jako swojej strefy wpływów. Obywatele Ukrainy maja prawo samodzielnie decydować o przyszłości własnego państwa, dodali.

Na podstawie informacji http://www.europarl.europa.eu, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code