Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Europarlament pochwalił Ukrainę za reformy i potępił budowę gazociągu Nord Stream 2

Europarlament pochwalił Ukrainę za reformy i potępił budowę gazociągu Nord Stream 2

Fot. tvp.info

12 grudnia Europejski Parlament przyjął rezolucję w sprawie wdrażania umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą. W końcowym tekście dokumentu została uwzględniona propozycja polskiej europosłanki Anny Fotygi (Prawo i Sprawiedliwość).

W tekście dokumentu zaznaczono, że nie zważając na liczne niedociągnięcia umowa jest skutecznie wdrażana, szczególnie w obszarach energetycznym, edukacyjnym, decentralizacyjnym oraz skierowanym na reformę administracji publicznej, bezpieczeństwa i bankowości.

Zgodnie z poprawką Anny Fotygi „Parlament Europejski potępia budowę gazociągu Nord Stream 2, ponieważ jest to projekt polityczny, który zagraża bezpieczeństwu Europy i wysiłkom na rzecz dywersyfikacji dostaw energii, i w związku z tym wzywa do unieważnienia tego projektu”.

W dokumencie EP podkreślono także, że Ukraina powinna priorytetowo potraktować walkę z korupcją i zająć się problemami związanymi z władzą oligarchów oraz kontynuować reformy decentralizacyjne. Dokument został przyjęty 443 głosami “ZA”, 105 było przeciwnych.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 14 grudnia 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code