Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Europa – to my!

Europa – to my!

„Europa – to my!” – udowodnił zespół uczniów Gimnazjum nr 1 im. Włodzimierza Krasickiego w Chmielnickim (byłym Płoskirowie), który zwyciężył w międzynarodowym uczniowskim konkursie o takiej samej nazwie, jaki odbył się pod patronatem władz obwodowych i lokalnych miasta Chmielnicki i Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

12 zespołów z d. Płoskirowa i obwodu chmielnickiego walczyli o zwycięstwo. Podczas gry „brain ring” uczniowie wykazali się erudycją, dogłębną wiedzą z historii, kultury, nauki, geografii, prawa Ukrainy, Polski i Unii Europejskiej, a w finale – właśnie gimnazjaliści wygrali dzięki swoim umiejętnościom prowadzenia debat, uzasadnienia swojej pozycji, jasnego wyrażania myśli, prowadzenia dyskusji, analizowania i oceny.

Prezes jury, dyrektor centrum promocji Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie Marcin Gołębiowski podkreślił wysoki poziom wiedzy u podolskiej młodzieży.

Gimnazjalna drużyna składała się z:

   Andrejko Orest (kapitan drużyny)
   Bułeza Kateryna
   Kolesnyk Andrij
   Pryjmak  Dasza
   Rożkow Andrij
   Czekyrda Anastasja.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni prezentami i wycieczką na 2 dni do polskiego Lublina. Placówka szkolna otrzymała w prezencie rzutnik Acer! Następnie na uczestników konkursu czekał koncert polskich zespołów z d. Płoskirowia oraz wycieczka do zimowego ogrodu.

Franciszek Miciński, opracowanie tekstu Lidia Baranowska, 29.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code