Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Eucharystia buduje Kościół

Eucharystia buduje Kościół

Tradycyjna uroczysta procesja Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszła 22 czerwca centralnymi ulicami miasta Chmielnickiego.

Eucharystia jest jednym z największych Sakramentów Kościoła Świętego, w którym sam Chrystus zechciał być ukryty. Procesja – manifestem wiary katolickiej, którą każdy z nas wyznaje. Jest to czas, przeznaczony do ewangelizacji i głoszenia dobrej nowiny, zwiastującej o tym że żywy Bóg jest obecny pośród nas. Żywym świadectwem jedności Kościoła Katolickiego jest to, że procesja łączy wiernych ze wszystkich parafii Chmielnickiego i okolicy.

Obchody uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski. Na samym początku wiernych powitał proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata o. Anatol Biłous, życząc każdemu, aby przeżywanie tej uroczystości przybliżyło zrozumienie Bożej Miłości i przyczyniło się do jedności z Panem Bogiem, bliskimi, przyjaciółmi i wrogami. W swoim kazaniu bp Leon wzywał do częstego udziału we Mszy Świętej i przystąpienia do Komunii Świętej, ponieważ to tylko Chleb Niebiański może nas przemieniać.

W Roku Wiary prosiłam Boga o nawrócenie moich dzieci i wzmocnienie mojej własnej wiary. Dzisiejszą procesję również ofiaruję w tej intencji. Ufam Panu Bogu i wierzę, że w przyszłym roku moje wnuki będą się przygotowywać do Pierwszej Komunii i razem pójdziemy w procesji – podzieliła się jedna z uczestniczek pochodu.

I na zakończenie warto dodać, że każdego razu, kiedy w procesji idziemy ulicami, którymi chodzimy do pracy, czy jesteśmy pewni, że nasze dzisiejsze świadectwo wzmocni się przez świadectwo wiary jutro, kiedy nie będzie wsparcia tylu braci i sióstr w Chrystusie?…

o. Oleg Żaruk, opracowanie Irena Rudnicka, zdjęcia – www.christ.ua, bwp

 

Zdjęcia z procesji

{morfeo 606}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code