Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ekspert: na Ukrainie tylko 5% hoteli ma «gwiazdki»

Ekspert: na Ukrainie tylko 5% hoteli ma «gwiazdki»

Zdjęcie pobrane z ukr.obozrevatel.comNa Ukrainie tylko 5% hoteli przeszli procedurę kategoryzacji na przyswojenie «gwiazdek» i mogą dać cudzoziemcom wyraźne przedstawienie od oczekiwanego poziomu obsługi w danych miejscach.

O tym dzisiaj zawiadomił koordynator Centrum Kontroli Konsumenta Igor Kaniowski.

Według jego słów, sprawdzając hotelarską infrastrukturę na podstawowych trasach ruchu autoturysty — gościa EURO-2012, eksperci ujawnili niezgodność między rzeczywistymi możliwościami ukraińskiego hotelarstwa a cyframi oficjalnej statystyki, którymi operują urzędnicy przy ocenie gotowości hotelarskiej infrastruktury do przyjęcia dużej ilości gości podczas mistrzostw EURO-2012.

Według danych centrum, na Ukrainie, oprócz oficjalnie autoryzowanych 1731 hotelu, jest ponad 6 tys. jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej — przedsiębiorców prywatnych, świadczących usługi z rozmieszczania turystów. To znaczy, że faktycznie usługi z czasowego pobytu turystów świadczy około 8 tysięcy podmiotów w kraju.

Przy tym z 1731 podmiotów klasyfikowanych jak hotele 849, pozostałe 882 — to motele, kempingi i t. d. Z 849 autoryzowanych hoteli kategoryzację na przyswojenie “gwiazd” przeszły tylko 393 hotele, w tym 9 pięciogwiazdkowych, 67 czterogwiazdkowych, 317 — jedno-, dwu- i trzygwiazdkowych hoteli.

Koordynator centrum zaznaczył, że w miastach, przyjmujących EURO-2012, jest około 400 autoryzowanych hoteli. Według jego ocen, każde miasto zdolne przyjąć w autoryzowane hotele po 10-20 tys. turystów, wtedy gdy na mistrzostwa może przyjechać od 600 tys. do 1 młn. cudzoziemców.

Ekspert zaznaczył,że wyjściem z powstałej sytuacji może być zniesienie obowiązkowej certyfikacji hoteli jak nadmiernie wyregulowanej procedury. Trzeba zostawić tylko kategoryzac, żeby turysta miał przedstawienie o poziomie obsługi w tym albo innym mieście.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code