Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ekspedycja Polska w ramach szkoły letniej. Tym razem Uładówka

Ekspedycja Polska w ramach szkoły letniej. Tym razem Uładówka

Jak co roku w Szkole średniej w Uładówce odbyła się Szkoła Letnia Języka polskiego „Ekspedycja Polska. Szkoły Letnie i edukacja online”.

W projekcie uczestniczyło ponad 35 uczniów w wieku od 6 do 14 lat. Program miał na celu zmotywować uczestników do codziennego rozwoju i racjonalnej oceny swoich starań i możliwości, zintegrować grupę, pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości oraz zdobywanie przez uczestników wiedzy o kulturze i  historii Polski.

Fundacja Wolność i Demokracja sporządziła WiDboxy, w których były różne rzeczy do prowadzenia zajęć podczas projektu „Ekspedycja Polska” oraz scenariusze lekcji. Z tych wszystkich materiałów  można korzystać również i pod czas prowadzenia lekcji z języka polskiego cały rok szkolny.

Uczniowie pracowali w grupach, parach, w kręgu.  Podczas zajęć dzieci ćwiczyły mówienie w języku polskim, zdobywały wiedzę o historii Polski, o tradycjach i kulturze, integrowały się, świetnie bawiły się na podwórku, bo pogoda sprzyjała temu. Oczywiście wszystko było z dotrzymaniem zasad bezpieczeństwa i z wykorzystaniem środków dezynfikujących.

Bardzo dziękujemy Fundacji Wolność i Demokracja za tak wspaniałe pomysły oraz pomoc w organizacji i prowadzeniu zajęć, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za wsparcie tego projektu i Bartoszowi Kołakowskiemu za opiekę i dobre rady.

Z niecierpliwością czekamy dalszej współpracy!

Projekt był realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Tatiana Masłowa, 23 października 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code