Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ekipa Zełeńskiego deklaruje poprawę stosunków z Polską

Ekipa Zełeńskiego deklaruje poprawę stosunków z Polską

Fot. Agencja Gazeta

Zgodnie z informacją, zawartą w wywiadzie dziennikarza PAP z Mykytą Poturajewym – doradcą prezydena Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego przed zaplanowaną na 1 września wizytą szefa państwa ukraińskiego do Polski jego ekipa przygotowuje „silne inicjatywy” na rzecz poprawy stosunków między Kijowem a Warszawą w sprawie relacji historycznych.

„Chcemy uregulować wszystkie sporne sprawy. Przygotowujemy poważne zmiany i poważne propozycje dla uregulowania sporów historycznych. Nasze relacje są ogólnie niezłe, ale potrzebują nowego impulsu. Będą to silne inicjatywy” – oświadczył Poturajew.

W tekście wywiadu opartego na informacji ze źródeł PAP w Kijowie wspomina się o planach wspólnej ekspedycji polsko-ukraińskiej, która miałaby zająć się poszukiwaniami miejsc pochówków Polaków na terytorium Ukrainy. Opracowywane są także rozwiązania dotyczące wzajemnych upamiętnień w dwóch krajach.

Przed wizytą w Polsce Zełenski i jego partia Sługa Narodu, która zwyciężyła w przeprowadzonych 21 lipca wcześniejszych wyborach parlamentarnych, szykuje się do pierwszego posiedzenia Rady Najwyższej oraz powołania nowego rządu. W wyniku wyborów Sługa Narodu stworzy w parlamencie samodzielną większość.

Słowo Polskie za: PAP, 31 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code