Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dziesiąta Szkoła letnia języka Polskiego w Zamłyniu

Dziesiąta Szkoła letnia języka Polskiego w Zamłyniu

Na zakończenie X Letniej Szkoły Języka Polskiego w Zamłyniu dla wszystkich uczniów zorganizowana została wycieczka po miejscach związanych z historią i kulturą Polski na Wołyniu i Rówieńszczyźnie.

W pamięci uczestników zapisał się Łuck z jego Zamkiem Lubartowskim, Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła i jego tajemnicze podziemia, a także architektura Starego miasta w Łucku , w tym zwłaszcza Kościół luterański i Dom z chymerami Mykoły Gołowania. Ołyka zachwyciła wszystkich Zamkiem Radziwiłłów oraz Kolegiatą Świętej Trójcy, a malowniczy Klewań oczarował gości pięknem Tunelu Miłości, jednym z najbardziej romantycznych miejsc na Ukrainie, gdzie sama przyroda udowadnia, że jest najlepszym architektem.

12 sierpnia uczniowie zwiedzili Zamek w Dubnie, który nigdy nie został zdobyty szturmem, ponieważ był obwarowany kamiennymi murami z armatami, a rzeka Ikwa z jej wielokilometrowymi rozlewiskami otaczała sam zamek i terytorium wokół niego.

Wszyscy uczestnicy X LSJP w Zamłyniu zabrali ze sobą do domu wspaniałe wspomnienia i nadzieję, że za rok znowu spotkają się ze swoimi nowymi przyjaciółmi i nauczycielami w Zamłyniu – miejscu, które swoją wyjątkową atmosferą zmienia światopogląd każdego przyjeżdżającego.

X Letnia Szkoła Języka Polskiego została zorganizowana przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Łucku we współpracy z Centrum Integracji „Zamlynie”.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 20 sierpnia 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code