Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Dzień Niepodległości na Sobotnich Kółkach Twórczych w Żytomierzu

Dzień Niepodległości na Sobotnich Kółkach Twórczych w Żytomierzu

Dzień Niepodległości to bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków. Na Sobotnich Kółkach Twórczych Dzień Niepodległości zaczęliśmy obchodzić z dużym wyprzedzeniem, bo nie zawsze udaję się w jednym dniu zmieścić zaplanowane imprezy.

Wszystko się zaczęło od „słodkich” warsztatów w czekoladni żytomierskiej. Dzieci dekorowały pierniki. Rysowały na nich symbole narodowe oraz wszystko, co kojarzyło się z Polską. To była świetna zabawa. Każdy pierniczek był niepowtarzalny.

Kontynuowano święto i na lekcjach językowych. Dla maluchów przygotowaliśmy dużo ciekawych edukacyjnych i artystycznych zabaw, gier i quizów. Na zajęciach oglądaliśmy krótkie filmy o historii Polski, czytaliśmy legendy polskie, bawiliśmy w gry edukacyjne żeby lepiej poznać kulturę, tradycje i historię Polski.

Razem z panią Wiktorią Marczuk naszą nauczycielką plastyki, dzieci rysowały mapę ze swoimi dłoniami i wzorami ludowymi, robiły kokardki patriotyczne także specjalną techniką rysowały godło Polski.

Święto trwa i przed nami dużo ciekawych, spełnionych patriotyzmu przedsięwzięć!

Z Dniem Niepodległości Polski!

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Irena Perszko, Dom Polski w Żytomierzu, 17 listopada 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code