Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dzień Matki w Gródku Podolskim

Dzień Matki w Gródku Podolskim

W szkole polskiej m. Gródka uczniowie klasy 8-a szykowały niespodziankę mamusiom w ciągu kilku tygodni.

W Dniu Matki zaprosili ich do odświętnie udekorowanej sali. Pierwszą niespodzianką dla najdroższych był filmik ze zdjęciami „Przy kochanej mamusi”. Wychowawczyni klasy Pani Swietłana |Kowalczuk zapoznała wszystkich zebranych z legenda „Mamusia – twój anioł”. Waleria Marcenyszena zaśpiewała mamusiom piosenkę „Kochana mama”. Dalej zaproponowano mamom dać odpowiedzi na pytania o ulubionych zajęciach, jedzeniu, marzeniach i o tym, którą książkę czyta syn czy córka.

Uczniom z kolei zaproponowano pytania o dniu urodzin, mamy, o ulubionych kwiatach, kolorach, piosence, książce. Później sprawdzono odpowiedzi. Jak okazało się i matki i ich pociechy znają gusta jeden drugiego, tylko o książkach czytanych przez dzieci nie wszystkie matki umiały dokładnie powiedzieć.

Tkliwe wiersze recytowały mamusiom chłopcy i dziewczynki.  Tetiana Kostur zagrała na fortepianie piekną melodię „Song…from a Secret Garden”. Później wszyscy uczniowie słowami modlitwy przepraszali i dziękowali mamusiom i podarowali im własnymi rękoma zrobione prezenty w kształcie pudełeczka, które po zdejmowaniu przykrywki przekształcało się w świetną laurkę z życzeniami, równiez w srodku był herbatniczek-mazurek w kształcie lukrowanego udekorowanego serduszka.

Dalej na uczestników imprezy czekał wspólny poczęstunek przy herbatce, a w międzyczasie sesja zdjęciowa. Mamusie były zachwycone tą imprezą, zwłaszcza niespodziankami od swoich pociech. Dziękowały serdecznie Pani wychwawczyni Świetłanie Kowalczuk.

Oksana Koluda, Gródek Podolski, 25 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code