Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Dzień dziecka w Żytomierzu

Dzień dziecka w Żytomierzu

W dniu 27 maja w ramach akcji „Rodzinny art.- piknik” oraz Dnia Dziecka, na świeżym powietrzu w parku im. Gagarina zostało organizowane święto dla Dzieci.

W czasie programu przygotowano kilka lokacji, w których wiele różnych organizacji Żytomierza mogły wziąć udział, m.in.: sztuka i kultura; dzieci i rodzina; literatura i BookCrossing; muzyka, teatr; interaktywny Qwest; sport i aktywność fizyczna; spotkanie z ciekawymi ludźmi – mini-lektoria; rodzinny poczęstunek.

Wszyscy goście mieli możliwość stać uczestnikami ciekawych interaktywnych wycieczek pt. „Rodzinny skarb”. Na uczestników czekali sześć stacji poznawczych, takich jak: marzenia, sukcesu, networking, miłości, dobra i zdrowia. Na każdej stacji wolontariusze Studenckiego Klubu Polskiego, studenci wydziału socjalno-psychologicznego ŻPU im. I. Franki, opowiadali o ciekawostkach parku, nieznanych, ale wartych uwadze miejscach, wiążąc tą informację z wartościami rodzinnymi.

W organizacji lokacji „Dzieci i rodzina” wzięli udział obwodowa organizacja społeczna „Studencki Klub Polski” oraz Klub dziecięcy „Weselka”. Na lokacji zostali umieszczone flagi Ukrainy i Polski, które zwracały uwagę wszystkich gości. W ramach święta, w ciągu pięciu godzin, zorganizowaliśmy wesołą, aktywną sportowo-rozrywkową sztafetę z prezentami dla wszystkich dzieci w różnym wieku, którzy z wielką chęcią uczestniczyli we wszystkich konkursach, zabawach, tańcach. Zorganizowano ciekawy polski taniec i zrobiono bardzo ciekawą wspólną twórczą pracę, rysowanie krupami odpowiednich kolorów obu Państw – Ukrainy i Polski.

Chcemy, żeby dzieci od samego maleństwa rozumieli, że trzeba uczuć się innych języków, nawiązywać kontakty z dziećmi z Polski i innych Państw, łączyli się w środowisko polskie, od samego maleństwa łączyli się do poznania kultury i historii Polski oraz do integracji i wzmacniania polskiej tożsamości.

Dziękujemy wszystkim, kto przyczynił się do organizacji święta oraz gościom, dzieciom, że stworzyli pozytywną rodzinną atmosferę. Ogólnie, ponad 100 dzieci otrzymali słodkie prezenty, zabawki oraz przynależności szkolne.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą  za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 08.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code