Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dzięki wsparciu z Polski winniccy strażacy będą ćwiczyli na nowoczesnym symulatorze zagrożeń pożarowych

Dzięki wsparciu z Polski winniccy strażacy będą ćwiczyli na nowoczesnym symulatorze zagrożeń pożarowych

W dniu 1 grudnia w Winnicy odbyło się uroczyste przekazanie studentom Szkoły Pożarniczej w Winnicy, która jest zamiejscowym oddziałem Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie sprzętu pożarniczego oraz symulatora zagrożeń pożarowych.

W uroczystości przekazania polskiej pomocy przyszłym strażakom wziął udział Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz naczelnik Szkoły Pożarniczej w Winnicy Mykoła Goworuszczak, który w imieniu uczelni przyjął przekazany sprzęt.

Program ten powstał w wyniku współpracy Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie. Projekty wsparcia Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych konsulat realizuje również w obwodzie czerniowieckim.

W uroczystości uczestniczyli instruktorzy i wykładowcy, którzy wraz ze studentami obejrzeli przygotowaną na tę okazję prezentację pracy z symulatorem.

Projekt został zrealizowany przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie w ramach projektu „Regionalne Centra Szkolenia Ratowniczego – wsparcie systemu kształcenia OSP oraz zawodowych służb ratowniczych na Ukrainie”.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 4 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code