Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dzięki nowej aplikacji mobilnej Ukraińcy będą mogli zatrudnić się w Polsce w ciągu jednego tygodnia

Dzięki nowej aplikacji mobilnej Ukraińcy będą mogli zatrudnić się w Polsce w ciągu jednego tygodnia

Jedna z największych firm na rynku zatrudnienia cudzoziemców w Polsce – EWL – opracowała aplikację mobilną, pozwalającą za pomocą smartfona w ciągu 7 dni znaleźć legalną pracę w kraju, – poinformowało „Polskie Radio”.

Zaznaczono, że pod warunkiem posiadania paszportów biometrycznych lub polskich wiz krajowych, obywatele Ukrainy, Mołdawii i Gruzji (kraje, które korzystają z ruchu bezwizowego) mają możliwość wypełniając ankietę w swoim smartfonie, dodając zdjęcia stron paszportu i wysyłając wniosek szybko otrzymać propozycję pracy.

Dane zostaną przekazane do działu rekrutacji EWL, który skontaktuje się z kandydatami i zaproponuje im odpowiednie oferty pracy, później dział legalizacji firmy natychmiast rozpocznie procedurę rejestracji dokumentu, co pozwoli legalnie rozpocząć pracę w Polsce już za tydzień.

Oprócz legalnej pracy z zapewnieniem zakwaterowania ta aplikacja mobilna pozwala pracownikowi z zagranicy otrzymać ubezpieczenie, darmową kartę SIM polskiego operatora komórkowego, rozpocząć procedurę rejestracji konta z bezpłatnymi usługami w polskim banku, zarezerwować bilety autobusowe i otrzymać możliwość wykonania 5 przelewów pieniężnych z Polski na Ukrainę.

Dwujęzyczna aplikacja mobilna jest dostępna dla użytkowników systemu operacyjnego Android, a wkrótce pojawi się też w App Store.

Lidia Baranowska na podstawie informacji PolskieRadio.pl, 06.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code