Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » „Dziecięcy świat” w Domu Polskim (uaktualnione)

„Dziecięcy świat” w Domu Polskim (uaktualnione)

W Wtorek 20-ego listopada odbył się fascynujący monodramat zatytułowany „Dziecięcy świat”. Spektakl miał miejsce w Domu Polskim w Żytomierzu i stanowił zamknięcie sezonu teatralnego roku 2012, który to okrzyknięty został rokiem Józefa Kraszewskiego.  Nie przypadkowym jest tu fakt, iż monodramat przygotowany został właśnie przez aktorów Polskiego Teatru im. J. Kraszewskiego.

„Dziecięcy świat” jest sztuką napisaną przez rosyjskiego pisarza Włodzimierza Zujewa, opowiadający historie kobiety, która to zawodowo odbiera życie nienarodzonym dzieciom. W wyniku zrządzenia losu, bohaterka z własnej woli poddaje się zabiegowi aborcji na swoim dziecku. W główną role wcieliła się Julia Słowińska, której talenty aktorskie można było oceniać w mającej dwa dni wcześniej premierze spektaklu „Łatwiej Popsuć Niż Naprawić” J. Kraszewskiego, gdzie wcieliła się w rolę Anny.

Wykonanie monodramatu „Dziecięcy świat” dowodzi, że Teatr im. J. Kraszewskiego nie boi się dyskusji na temat kontrowersyjnych tematów. Dzięki przekonującej grze aktorskiej i świetnej dyrekcji Mikołaja Warfolomiejew, widz mógł oglądać bisko godzinne pełne napięć i emocji widowisko, które to stanowiło niezwykła okazję do refleksji na temat problemu aborcji w dzisiejszym świecie.

Tymon Ostrouch
Wolontariusz Domu Polskiego w Żytomierzu

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 226}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code