Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dzieci na celowniku rosyjskich rakiet.

Dzieci na celowniku rosyjskich rakiet.

Fot. redakcja

Pierwszy miesiąc wojny z Ukrainą spowodował przemieszczenie w granicach państwa oraz ucieczkę za granicę 4,3 miliona ukraińskich dzieci. Od początku wojny ponad połowa ukraińskich dzieci musiała uciekać ze swoich domów

To ponad 60 proc. od łącznej ilości dzieci w Ukrainie. Po tygodniach milczenia taką informację opublikował Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Chodzi tu o ponad 1,8 miliona dzieci, które razem z rodzicami ratowały się ucieczką za granicę. 2,5 milionów innych wyjechało z regionów objętych wojną i sąsiadujących z nimi do bardziej bezpiecznych części Ukrainy – zaznaczyła dyrektor wykonawczy UNICEF Catrin Russell.

Warto dodać, że w pierwszych tygodniach wojny działalność takich organizacji na Ukrainie jak ONZ, UNICEF czy OBWE w ogóle nie była widoczna. Uchodźcy (w tym znaczna ilość cudzoziemców) umierali z głodu i zimna, nie mogli bezpiecznie wyjechać z Ukrainy. Cały ciężar opieki nad nimi padł na władze ukraińskie. Ogromną pomoc w tym zakresie okazały władze lokalne.

Słowo Polskie za: unn, 25 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code