Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Duże zmiany na przejściu Korczowa-Krakowiec

Duże zmiany na przejściu Korczowa-Krakowiec

Fot. DPSU

Polska sfinansowała zakup specjalnych kontenerów, które pozwoliły na dwukrotne skrócenie czasu potrzebnego na przejazd granicy między polską Korczową a ukraińskim Krakowcem.

Ułatwienia już odczuli zarówno kierowcy ciężarówek jak i samochodów osobowych. Ilość pasów dla tych ostatnich została zwiększona z 4 do 10. Podwojono także ilość obsługi.

W otwarciu modernizowanego przejścia granicznego Polski z Ukrainą udział wzięli m.in. szef kancelarii premiera RP Michał Dworczyk, ukraiński minister infrastruktury Oleksander Kubrakow, podkarpacki wojewoda Ewa Leniart, szef WOWA Maksym Kozycki i inni urzędnicy.

Projekt “Otwarta granica” (Відкритий кордон) został zapoczątkowany w ramach porozumień, zawartych przez prezydentów Wołodymyra Zełeńskiego i Andrzeja Dudę. Następnie te porozumienia zostały uzgodnione na wspólnym posiedzeniu konsultacji międzyrządowych. W ramach tego projektu zostaną usunięte „wąskie gardła” na granicy polsko-ukraińskiej oraz modernizacja infrastruktury na przejściach łącznie z drogami dojazdowymi, budowa nowych przejść oraz wspólna kontrola graniczno-celna.

Sergiusz Olijnyk za: DPSU, fot. DPSU, 24 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code