Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Duszpasterstwo młodzieży w Odessie

Duszpasterstwo młodzieży w Odessie

16-18 września 2021 roku w Odessie odbyła się druga sesja Szkoły Duszpasterstwa Młodzieży.

Brali w niej udział księża, siostry zakonne i świeccy, którzy aktywnie służą młodzieży na całej Ukrainie.

Jak zwykle impreza rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił ks. Michał Wociał. Następnie, podczas konferencji na temat „Rola, charakterystyka i osobliwość duchowego towarzyszenia młodzieży”, uczestnicy czerpali wiedzę z konstytucji duszpasterskiej „Gaudium et Spes”, która mówi: „Każdy, kto podąża za Chrystusem, człowiekiem idealnym, staje się człowiekiem idealnym”, więc zadaniem uczniów szkoły jest ciągłe pogłębianie swojej osobistej relacji z Bogiem, aby prowadzić innych do ścisłej więzi z Nim.

Ojciec Jakub Gonciarz OP podzielił się doświadczeniem swojego służenia i zwrócił uwagę nie na potrzebę znalezienia idealnego modelu pasterza, a przede wszystkim na akceptację siebie, swojej historii, służąc ludziom młodym.
Dzień był wypełniony modlitwą, pracą w grupach, komunikacją. Wieczorem uczestnicy mieli okazję odwiedzić centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków „Społeczność w dialogu”, aby uzyskać konkretne doświadczenie z młodzieżą, która znalazła się w trudnych okolicznościach życiowych i uzależnieniach.

Ostatniego dnia podczas mszy świętej ks. Romuald Zagórski OFM skierował do uczestników szkoły słowo o potrzebie przygotowania dusz młodych ludzi, z którymi współpracujemy.

Później ojciec Michał Wociał SDB zaproponował dyskusję na temat „Wyzwania i zadania duszpasterstwa młodzieży na Ukrainie”, zgodnie z wynikami której każdy otrzymał zadanie przygotowania własnego projektu i zaprezentowania go na następnej sesji, która odbędzie się w grudniu 2021 roku w Brzuchowicach.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 24 wrześnie 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *