Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Duchowny Majdan” w berdyczowskim Sanktuarium Maryjnym

„Duchowny Majdan” w berdyczowskim Sanktuarium Maryjnym

Na murach Berdyczowskiego Maryjnego Sanktuarium powiewa ukraińska flaga z czarną żałobną wstążką.

Codziennie o 15.00 zaczyna się specjalne nabożeństwo w intencji ofiar – bohaterów Majdanu oraz jedności Ukrainy. Na ołtarzu wystawiany jest Przenajświętszy Sakrament a obok niego wielki obraz Miłosierdzia Bożego, udekorowany płótnem w narodowych barwach flagi ukraińskiej przy którym płonie świeca.

Najpierw wierni odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po każdej dziesiątce paciorków odśpiewują pieśni uwielbienia. Dalej rozpoczyna się Różaniec. Modlitwy i czuwania przeplatane są pieśniami oraz muzyką organową w mistrzowskim wykonaniu siostry Olgi.

Nabożeństwo trwa około 4 godzin (łącznie ze  Mszą świętą o godzinie 18.00)! Na koniec każdej modlitewnej godziny brzmi wzniosły hymn „Modlitwa za Ukrainę”: „Boże Wełykyj jedynyj nam Ukrainu chrany”.

Jak podkreśla karmelita bosy o. Oleg Kondratiuk, istnieje wielka potrzeba takich modlitw, jak teraz, tak i w przyszłości, w intencji państwa, narodu Ukrainy oraz władz na wszelkich szczeblach, zaczynając od prezydenta do miejscowych samorządów. Przecież musimy modlić się, aby władza nigdy nie była kuszona przez demony, które skłaniają człowieka do złych czynów i przemocy niosącej za sobą tragiczne skutki.

„Duchowny Majdan” w Berdyczowskim narodowym sanktuarium Maryjnym trwa…

Tekst oraz zdjęcia Jerzy Sokalski
„Polskie radio Berdyczów”

P.S. 23 lutego na centralnym placu Berdyczowa, tuż obok zniesionego dzień wcześniej pomnika Lenina, odbyło się żałobne nabożeństwo w intencji ofiar Majdanów.
W nabożeństwie wzięli udział wierni i duszpasterze rzymskokatolickiego oraz greko-katolickiego kościoła, prawosławnej cerkwi Moskiewskiego i Kijowskiego patriarchatu i wspólnot protestanckich.
                                                                                                                                                                                                                             bwp

Zdjęcia z Berdyczowa

{morfeo 523}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code