Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Dzięki współpracy z Polską, Dubno otrzymało z Niemiec wóz strażacki i 10 ton pomocy humanitarnej

Dzięki współpracy z Polską, Dubno otrzymało z Niemiec wóz strażacki i 10 ton pomocy humanitarnej

Kolejna dostawa pomocy dotarła do Dubna z polskiego siostrzanego miasta Giżycka i z Niemiec – specjalny wóz strażacki od miasta Querfurt i 10 ton pomocy humanitarnej.

W imieniu mera Dubna Wasyla Antoniuka jego zastępcy Mychajło Antoniuk osobiście udał się do Polski po pomoc humanitarną. Usługi transportowe i przewozowe świadczył dubieński biznesmen Ołeksandr Ołeksijewiec, który wielokrotnie był zaangażowany w dostarczanie do naszego miasta towarów humanitarnych z zagranicy. W Giżycku samorządowiec z Ukrainy spotkał się z prezydentem Wojciechem Karolem Iwaszkiewiczem oraz liderami koła giżyckiego Związku Ukraińców w Polsce Damianem Misztukiem i Iwanem Pikiem, którzy zorganizowali zbiórkę pomocy i dostawę auta z Niemiec.

Pomoc obejmuje generatory, śpiwory, maty, koce i materace, latarki, portfele, produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości , żywność dla niemowląt, produkty higieniczne i niezbędne artykuły oraz środki medyczne.

Specjalny pojazd strażacki z Niemiec będzie skutecznie eliminował pożary i skutki sytuacji nadzwyczajnych. Pomoc zagranicznych przyjaciół i partnerów jest niezwykle ważna, ponieważ każdego dnia do naszego miasta trafia wiele osób uciekających przed wojną, ratujących im życie i życie swoich dzieci. Znaczące wsparcie udzielane jest żołnierzom i mieszkańcom z dotkniętych wojną regionów Ukrainy. Pomoc humanitarna z polskiego miasta Giżycko i niemieckiego miasta Querfurt dostarczona do jednego z punktów zbiórki działających na terenie miasta, w celu dalszego ukierunkowania w zależności od potrzeb.

Fajnie, że obok nas mieszkają tacy sąsiedzi, nasi dobrzy polscy przyjaciele, którzy nieustannie nam pomagają, a nawet angażują w tę charytatywną pracę swoich niemieckich partnerów. Po raz piąty podali nam pomocną dłoń, są wrażliwi i wyrozumiali na nasze aktualne problemy i potrzeby wojska oraz ludzi, którzy opuścili swoje domy i przyjeżdżają do Dubnej na pobyt czasowy. Cieszy fakt, że w Dubnie są przedsiębiorcy, którzy niezawodnie zajmują się transportem towarów humanitarnych. Dziękuję tym przedsiębiorcom i kierowcom. Bezgraniczna wdzięczność naszym polskim kolegom, niemieckim kolegom i wszystkim naszym zagranicznym przyjaciołom za ich niesamowite wsparcie ”- powiedział mer Wasyl Antoniuk.

Sergij Porowczuk za: Urząd Miasta Dubna, mw, 29 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code