Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dramowa Akademia Liderów „Patrz w DAL”

Dramowa Akademia Liderów „Patrz w DAL”

W ciągu tygodnia, w dniach 11-17 sierpnia, młodzi liderzy środowisk polonijnych Ukrainy uczestniczyli w Dramowej Akademii Liderów „Patrz w DAL”.

To projekt zorganizowany przez Polsko-Ukraińską Młodzieżową Organizację „Młody Stanisławów”. Uczestnicy projektu spotykali się w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (b. Stanisławowie), gdzie pracowali z trenerką Agatą Szmytką nad tematami, które powinny ułatwić i usprawnić funkcjonowanie liderów w swoich środowiskach.

Poprzez różne ćwiczenia, zabawy i scenki uczestnicy uczyli się być dobrym liderem, rozwiązywać konflikty oraz szkolili swoje umiejętności indywidualne. W trakcie szkoleń zostały podjęte tematy integracji i budowania zespołu, a także asertywności.

Na sali szkoleniowej towarzyszyła przyjazna atmosfera, dzięki której uczestnicy szczerze dzielili się swoimi przemyśleniami na poszczególne tematy.

Na zakończenie projektu młodzież otrzymała certyfikaty i drobne upominki, a później miała czas na wymianę kontaktami i informacje zwrotne wobec siebie.

Projekt został współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Irena Letawina na podstawie tekstu Danuty Stefanko, 4 września 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code